Nenechte si ujít Signal Festival 2024.
Signal je festival digitální a kreativní kultury. Spojuje současné vizuální umění, městský prostor a moderní technologie. Stal se nejnavštěvovanější kulturní událostí v České republice.
Největší přehlídka digitální a kreativní kultury v Praze. Signal Festival 2024 proběhne od čtvrtka 10. října do neděle 13. října v ulicích Prahy.
V rámci dvanáctého ročníku Signal Festivalu se můžete těšit na videomappingy, které osvítí hned dvě budovy v centru historické Prahy. Arcibiskupský palác na Hradčanském náměstí promění umělecká projekce Eternal Recurrence od digitálního tvůrce Filipa Hodase. Tento český, ovšem mezinárodně uznávaný umělec, jehož díla se stávají virálními, si mistrně pohrává s hranicí fikce a reality.
Fasáda Městské knihovny na Mariánském náměstí inspirovala k videomappingové show španělsko-dánskou vizuální skupinu Desilence. Její projekce The Rhythm of the Ocean vás přenese do hlubin mocného živlu za hudebního doprovodu od držitelky pěti nominací cen Grammy Suzanne Ciani.
Mezi projekce budou zařazeny i speciálně vytvořené krátké videomapping spoty partnerů festivalu ZDR Investments a Pražská plynárenská.
Filip Hodas → Eternal Recurrence
Videomapping Eternal Recurrence, tedy Věčné opakování, přidá nové dimenze a příběhy do historie Arcibiskupského paláce, který stojí na Hradčanech už od 16. století. Vrstevnatý videomapping zdůrazní různé architektonické prvky honosného sídla. Pozdně barokní palác s rokokovou fasádou využil autor projekce Filip Hodas k odvyprávění digitální ságy o vzniku a vývoji forem života.
Český umělec s více než půl milionem sledujících na Instagramu si získal fanoušky po celém světě. Virální se stala jeho nejpopulárnější série Pop Culture Dystopia z roku 2018.
Desilence → The Rhythm of the Ocean
Známým a hojně navštěvovaným bodem Signal Festivalu bývá Mariánské náměstí a s ním i budova Městské knihovny v Praze. Letos velkorysý prostor fasády poslouží jako moderní velkoplošné plátno pro videomapping The Rhythm of the Ocean. Vizuální rej je výsledkem fantazie studia Desilence aneb tvůrčí dvojice Tatiany Halbach ze Španělska a Sørena Christensena z Dánska.
Střídmá novoklasicistní fasáda pražské knihovny se před očima publika promění v divoký a nespoutaný živel, jehož neustálý pohyb paradoxně udržuje klimatickou rovnováhu.